IXYS MMIX4G20N250
Image shown is a representation only.
  • IXYS MMIX4G20N250-thumb
IXYS MMIX4G20N250
Model Name
MMIX4G20N250
Description
IGBT H BRIDGE 2500V 23A 24SMPD
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
  • Configuration
    Half Bridge
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    2500 V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    23 A
  • Power - Max
    100 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    3.1V @ 15V, 20A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    10 µA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    1.19 nF @ 15 V
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)