IXYS FII30-12E
Image shown is a representation only.
  • IXYS FII30-12E-thumb
IXYS FII30-12E
Model Name
FII30-12E
Description
IGBT H BRIDGE 1200V 33A I4PAK5
  • Package
    Tube
  • Product Status
    Obsolete
    1200 V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    33 A
  • Power - Max
    150 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.9V @ 15V, 20A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    200 µA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    1.2 nF @ 25 V
  • Input
    Standard
  • NTC Thermistor
    No
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)