IXYS MMIX4B22N300
Image shown is a representation only.
  • IXYS MMIX4B22N300-thumb
IXYS MMIX4B22N300
Model Name
MMIX4B22N300
Description
IGBT TRANS 3000V 38A
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
  • Series
    BIMOSFET™
  • Configuration
    Full Bridge
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    3000 V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    38 A
  • Power - Max
    150 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.7V @ 15V, 22A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    35 µA
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    2.2 nF @ 25 V
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)