IXYS MMIX4B20N300
Image shown is a representation only.
  • IXYS MMIX4B20N300-thumb
IXYS MMIX4B20N300
Manufacturer
IXYS
Model Name
MMIX4B20N300
Datasheet
Datasheet
Description
IGBT F BRIDGE 3000V 34A 24SMPD
Quantity
In stock: 4
Tube
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    IXYS
  • Series
    BIMOSFET™
  • Package
    Tube
  • Product Status
    Active
  • IGBT Type
  • Configuration
    Full Bridge
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    3000 V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    34 A
  • Power - Max
    150 W
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    3.2V @ 15V, 20A
  • Input
    Standard
  • NTC Thermistor
    No
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)