Trimax Circuit Protectors MX36-GCA-150
- Manufacturer
- Trimax Circuit Protectors
- Model Name
- MX36-GCA-150
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CIR BRKR 150A 48VDC PUSH-RESET
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Trimax Circuit Protectors
- Series
MX36-GCA
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Mounting Type
Panel Mount
- Breaker Type
- Current Rating (Amps)
150A
- Voltage Rating - DC
48 V