Torex Semiconductor Ltd XC6810A43G0R-G
- Manufacturer
- Torex Semiconductor Ltd
- Model Name
- XC6810A43G0R-G
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- MULTI-FUNCTION MICRO BATTERY CHA
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 5000
Product Attributes
- Mfr
Torex Semiconductor Ltd
- Series
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Active
- Battery Chemistry
Lithium Ion/Polymer
- Number of Cells
1
- Current - Charging
Constant - Programmable
- Programmable Features
Current, Timer, Voltage
- Fault Protection
Over Temperature, Over Voltage, Reverse Current, Short Circuit
- Charge Current - Max
25mA
- Battery Pack Voltage
4.3V
- Voltage - Supply (Max)
28V
- Interface
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)