TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W69-X2Q110-20
Image shown is a representation only.
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W69-X2Q110-20-thumb
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Model Name
W69-X2Q110-20
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 277VAC
Quantity
In stock: 48
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
  • Series
    W6
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Breaker Type
    Magnetic (Hydraulic Delay)
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Voltage Rating - AC
    277 V