TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W67-X2Q50-10
Image shown is a representation only.
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W67-X2Q50-10-thumb
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Model Name
W67-X2Q50-10
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 65VDC
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
Product Attributes
  • Mfr
  • Series
    W6
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Breaker Type
    Magnetic (Hydraulic Delay)
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Voltage Rating - DC
    65 V