TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W51-C161A1-15
Image shown is a representation only.
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W51-C161A1-15-thumb
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Model Name
W51-C161A1-15
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Quantity
In stock: 900
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
  • Series
    W51
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Breaker Type
    Thermal
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Voltage Rating - AC
    250 V
  • Voltage Rating - DC
    50 V