TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W33-S1N1Q-10
Image shown is a representation only.
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W33-S1N1Q-10-thumb
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Model Name
W33-S1N1Q-10
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
Product Attributes
  • Mfr
  • Series
    W33
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Breaker Type
    Thermal
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Voltage Rating - AC
    250 V
  • Voltage Rating - DC
    50 V