TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W28-XQ1A-10
Image shown is a representation only.
  • TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W28-XQ1A-10-thumb
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Model Name
W28-XQ1A-10
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 32VDC
Quantity
In stock: 283
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
100
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
  • Series
    W28
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Breaker Type
    Thermal
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Voltage Rating - AC
    250 V
  • Voltage Rating - DC
    32 V