SICK, Inc. IQ10-03BNSKW2S
- Manufacturer
- SICK, Inc.
- Model Name
- IQ10-03BNSKW2S
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SENSOR PROX INDUCT 3MM IP68 MOD
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
SICK, Inc.
- Series
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Sensor Type
Inductive
- Sensing Distance
0.118" (3mm)
- Output Type
NPN-NO, 3-Wire
- Response Frequency
2kHz
- Shielding
Shielded
- Material - Body
Plastic
- Voltage - Supply
10V ~ 30V
- Termination Style
Cable Leads
- Operating Temperature
-25°C ~ 75°C (TA)