SCHURTER Inc. TA45-ABFYSJ21C0-AZM02
- Manufacturer
- SCHURTER Inc.
- Model Name
- TA45-ABFYSJ21C0-AZM02
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
SCHURTER Inc.
- Series
TA45-2R
- Package
Box
- Product Status
Active
- Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
- Breaker Type
Thermal
- Current Rating (Amps)
2.1A
- Voltage Rating - AC
240 V
- Voltage Rating - DC
60 V