Schneider Electric XX218A3PAM12Z81
- Manufacturer
- Schneider Electric
- Model Name
- XX218A3PAM12Z81
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- LIKE VM18-PNO-81-TEQ SCHNEIDER
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Schneider Electric
- Series
- Package
Box
- Product Status
Obsolete
- Sensor Type
Ultrasonic
- Sensing Distance
19.685" (500mm)
- Output Type
PNP-NO, 3-Wire
- Response Frequency
- Shielding
Unshielded
- Material - Body
Polybutylene Terephthalate (PBT)
- Voltage - Supply
12V ~ 24V
- Termination Style
Connector
- Operating Temperature
-20°C ~ 65°C