Schneider Electric XS8E1A1PBL01M12
- Manufacturer
- Schneider Electric
- Model Name
- XS8E1A1PBL01M12
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- PROXIMITY SENSOR SZ E DC PNP XS8
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Schneider Electric
- Series
XS
- Package
Box
- Product Status
Obsolete
- Sensor Type
Inductive
- Sensing Distance
0.394" (10mm)
- Output Type
PNP-NC, 3-Wire
- Response Frequency
- Shielding
Shielded
- Material - Body
Plastic
- Voltage - Supply
12V ~ 24V
- Termination Style
Connector
- Operating Temperature
-25°C ~ 70°C