Renesas Electronics America Inc 85311AMLF
- Manufacturer
- Renesas Electronics America Inc
- Model Name
- 85311AMLF
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IC CLK BUFFER 1:2 1GHZ 8SOIC
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
- Series
- Package
Tube
- Product Status
Obsolete
- Type
Fanout Buffer (Distribution)
- Number of Circuits
1
- Ratio - Input:Output
1:2
- Differential - Input:Output
Yes/Yes
- Input
HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
- Output
ECL, LVPECL
- Frequency - Max
1 GHz
- Voltage - Supply
2.375V ~ 3.465V
- Operating Temperature
0°C ~ 70°C
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Supplier Device Package
8-SOIC
- Base Product Number
85311A