Renesas Electronics America Inc 8305AGILFT
- Manufacturer
- Renesas Electronics America Inc
- Model Name
- 8305AGILFT
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IC CLK BUFFER 2:4 350MHZ 16TSSOP
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 2500
Product Attributes
- Mfr
- Series
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Last Time Buy
- Type
Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
- Number of Circuits
1
- Ratio - Input:Output
2:4
- Differential - Input:Output
Yes/No
- Input
HCSL, LVCMOS, LVDS, LVHSTL, LVPECL, LVTTL, SSTL
- Output
LVCMOS, LVTTL
- Frequency - Max
350 MHz
- Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
- Mounting Type
Surface Mount
- Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Supplier Device Package
16-TSSOP
- Base Product Number
8305A