Renesas Electronics America Inc 72V241L20J
- Manufacturer
- Renesas Electronics America Inc
- Model Name
- 72V241L20J
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IC FIFO SYNC 4KX9 12NS 32PLCC
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
- Series
72V
- Package
Tube
- Product Status
Obsolete
- Digi-Key Programmable
Not Verified
- Memory Size
36K (4K x 9)
- Function
Synchronous
- Data Rate
50MHz
- Access Time
12ns
- Voltage - Supply
3 V ~ 3.6 V
- Current - Supply (Max)
20mA
- Bus Directional
Uni-Directional
- Expansion Type
Depth, Width
- Programmable Flags Support
Yes
- Retransmit Capability
No
- FWFT Support
No
- Operating Temperature
0°C ~ 70°C