Renesas Electronics America Inc 72V2113L7-5PF
- Manufacturer
- Renesas Electronics America Inc
- Model Name
- 72V2113L7-5PF
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IC FIFO SYNC 512KX9 5NS 80TQFP
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
- Series
72V
- Package
Tray
- Product Status
Obsolete
- Digi-Key Programmable
Not Verified
- Memory Size
4.5M (256K x 18)(512K x 9)
- Function
Synchronous
- Data Rate
133.3MHz
- Access Time
5ns
- Voltage - Supply
3.15 V ~ 3.45 V
- Current - Supply (Max)
35mA
- Bus Directional
Uni-Directional
- Expansion Type
Depth, Width
- Programmable Flags Support
Yes
- Retransmit Capability
Yes
- FWFT Support
- Operating Temperature
0°C ~ 70°C