Pepperl+Fuchs, Inc. NBB20-L2M-A2-V1
- Manufacturer
- Pepperl+Fuchs, Inc.
- Model Name
- NBB20-L2M-A2-V1
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- INDUCTIVE SEN 20MM PNP
- Quantity
In stock: 3
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Pepperl+Fuchs, Inc.
- Series
- Package
Box
- Product Status
Active
- Sensor Type
Inductive
- Sensing Distance
0.787" (20mm)
- Output Type
PNP-NC/NO, 4-Wire
- Response Frequency
- Shielding
Unshielded
- Material - Body
Polyamide (PA)
- Voltage - Supply
10V ~ 30V
- Termination Style
Connector
- Operating Temperature
-25°C ~ 85°C