NXP USA Inc. SPAKDSP303AG100
- Manufacturer
- NXP USA Inc.
- Model Name
- SPAKDSP303AG100
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IC DSP 24BIT 100MHZ 144-LQFP
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
NXP USA Inc.
- Series
DSP563xx
- Package
Tray
- Product Status
Obsolete
- Type
Fixed Point
- Interface
Host Interface, SSI, SCI
- Clock Rate
100MHz
- Non-Volatile Memory
ROM (576B)
- On-Chip RAM
24kB
- Voltage - I/O
3.30V
- Voltage - Core
3.30V
- Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TJ)