NXP USA Inc. MSC8151SAG1000B
- Manufacturer
- NXP USA Inc.
- Model Name
- MSC8151SAG1000B
- Description
- IC DSP 1X 1GHZ SC3850 783FCBGA
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
NXP USA Inc.
- Series
StarCore
- Package
Tray
- Product Status
Obsolete
- Type
SC3850 Single Core
- Interface
Ethernet, I²C, PCI, RGMII, Serial RapidIO, SGMII, SPI, UART/USART
- Clock Rate
1GHz
- Non-Volatile Memory
ROM (96kB)
- On-Chip RAM
576kB
- Voltage - I/O
2.50V
- Voltage - Core
1.00V
- Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TJ)