NXP USA Inc. MSC8144SVT800A
- Manufacturer
- NXP USA Inc.
- Model Name
- MSC8144SVT800A
- Description
- IC DSP QUAD 800MHZ 783FCBGA
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
NXP USA Inc.
- Series
StarCore
- Package
Tray
- Product Status
Obsolete
- Type
SC3400 Core
- Interface
Ethernet, I²C, SPI, TDM, UART, UTOPIA
- Clock Rate
800MHz
- Non-Volatile Memory
External
- On-Chip RAM
10.5MB
- Voltage - I/O
3.30V
- Voltage - Core
1.00V
- Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TJ)