Microchip Technology PIC24FJ192GA108T-I/PT
Image shown is a representation only.
  • Microchip Technology PIC24FJ192GA108T-I/PT-thumb
Model Name
PIC24FJ192GA108T-I-PT
Description
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 80TQFP
Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
  • Series
    PIC® 24F
  • Package
    Tape & Reel (TR)
  • Product Status
    Obsolete
  • Speed
    32MHz
  • Connectivity
    I²C, PMP, SPI, UART/USART
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
  • Number of I/O
    69
  • Program Memory Size
    192KB (65.5K x 24)
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2V ~ 3.6V
  • Data Converters
    A/D 16x10b
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)