Microchip Technology PIC18LF4610T-I/PT
Image shown is a representation only.
  • Microchip Technology PIC18LF4610T-I/PT-thumb
Model Name
PIC18LF4610T-I-PT
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP
Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
  • Series
    PIC® 18F
  • Digi-Key Programmable
    Not Verified
  • Speed
    40MHz
  • Connectivity
    I²C, SPI, UART/USART
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
  • Number of I/O
    36
  • Program Memory Size
    64KB (32K x 16)
  • RAM Size
    3.8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2V ~ 5.5V
  • Data Converters
    A/D 13x10b
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)