Microchip Technology PIC18LF45K22T-I/ML
Image shown is a representation only.
  • Microchip Technology PIC18LF45K22T-I/ML-thumb
Model Name
PIC18LF45K22T-I-ML
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1600
  • Series
    PIC® XLP™ 18K
  • Digi-Key Programmable
    Not Verified
  • Speed
    64MHz
  • Connectivity
    I²C, SPI, UART/USART
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
  • Number of I/O
    35
  • Program Memory Size
    32KB (16K x 16)
  • EEPROM Size
    256 x 8
  • RAM Size
    1.5K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V ~ 3.6V
  • Data Converters
    A/D 30x10b
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)