Microchip Technology A42MX36-FPQ208
- Manufacturer
- Microchip Technology
- Model Name
- A42MX36-FPQ208
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IC FPGA 176 I/O 208QFP
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Microchip Technology
- Series
MX
- Package
Tray
- Product Status
Obsolete
- Digi-Key Programmable
Not Verified
- Total RAM Bits
2560
- Number of I/O
176
- Number of Gates
54000
- Voltage - Supply
3V ~ 3.6V, 4.75V ~ 5.25V
- Mounting Type
Surface Mount
- Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)