Littelfuse Inc. LFG600201CDINR
- Manufacturer
- Littelfuse Inc.
- Model Name
- LFG600201CDINR
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- FUSE BLOK CART 600V 20A DIN RAIL
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
Product Attributes
- Mfr
Littelfuse Inc.
- Series
LF
- Package
Box
- Product Status
Active
- Mounting Type
DIN Rail
- Fuse Size
0.394" Dia x 1.394" L (10mm x 35.41mm)
- Current Rating (Amps)
20 A
- For Use With/Related Products
Class G Fuses, 13/32" x 1-13/32
- Fuse Type
Cartridge
- Fuseholder Type
Block
- Number of Circuits
1
- Voltage
600V