Littelfuse Inc. L60030C3SQ
- Manufacturer
- Littelfuse Inc.
- Model Name
- L60030C3SQ
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
- Quantity
In stock: 184
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Littelfuse Inc.
- Series
L600
- Package
Box
- Product Status
Active
- Mounting Type
Chassis Mount
- Fuse Size
0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
- Current Rating (Amps)
30 A
- For Use With/Related Products
5AG, 13/32" x 1-1/2" (Midget)
- Fuse Type
Cartridge
- Fuseholder Type
Block
- Number of Circuits
3
- Voltage
600V