Honeywell Sensing and Productivity Solutions CSLW6B40M
- Manufacturer
- Honeywell Sensing and Productivity Solutions
- Model Name
- CSLW6B40M
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- SENSOR CURRENT HALL 40MA AC/DC
- Quantity
In stock: 17
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 25
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
- Series
CSLW
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- For Measuring
AC/DC
- Sensor Type
Hall Effect, Open Loop
- Current - Sensing
40mA
- Number of Channels
1
- Output
Ratiometric, Voltage
- Sensitivity
25.5V/A
- Frequency
- Linearity
- Accuracy
- Voltage - Supply
4.5V ~ 10.5V
- Response Time
3µs
- Current - Supply (Max)
9mA
- Operating Temperature
-25°C ~ 100°C