Encoder Products Company 702-20-S-7200-R-OC-1-S-1-SY-N-N
- Manufacturer
- Encoder Products Company
- Model Name
- 702-20-S-7200-R-OC-1-S-1-SY-N-N
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- 2.0" DIA 3/8" DIA. SHAFT SERVO
- Quantity
In stock: 10
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Encoder Products Company
- Series
702
- Package
Box
- Product Status
Active
- Encoder Type
Incremental
- Output Type
Open Collector
- Pulses per Revolution
7200
- Voltage - Supply
4.75V ~ 28V