E-T-A 8345-SR0007-20A
Image shown is a representation only.
  • E-T-A 8345-SR0007-20A-thumb
E-T-A 8345-SR0007-20A
Manufacturer
E-T-A
Model Name
8345-SR0007-20A
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRKR THRM 20A
Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
  • Mfr
    E-T-A
  • Series
    8345
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Breaker Type
    Magnetic (Hydraulic Delay)
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Voltage Rating - AC
    480 V
  • Voltage Rating - DC
    80 V