E-T-A 8340-T120-K1T2-ALH0-25A
Image shown is a representation only.
  • E-T-A 8340-T120-K1T2-ALH0-25A-thumb
E-T-A 8340-T120-K1T2-ALH0-25A
Manufacturer
E-T-A
Model Name
8340-T120-K1T2-ALH0-25A
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRK MAG-HYD 25A 240VAC/80VDC
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
Product Attributes
  • Mfr
    E-T-A
  • Series
    8340-T
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Breaker Type
    Magnetic (Hydraulic Delay)
  • Current Rating (Amps)
    25A
  • Voltage Rating - AC
    250 V
  • Voltage Rating - DC
    80 V