E-T-A 4230-T110-K0BU-20A
Image shown is a representation only.
  • E-T-A 4230-T110-K0BU-20A-thumb
E-T-A 4230-T110-K0BU-20A
Manufacturer
E-T-A
Model Name
4230-T110-K0BU-20A
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRK THERM-M 20A 277VAC/60VDC
Quantity
In stock: 12
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    E-T-A
  • Series
    4230-T
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Breaker Type
    Thermal Magnetic
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Voltage Rating - AC
    277 V
  • Voltage Rating - DC
    60 V