E-T-A 413-K54-FN2-35A
Image shown is a representation only.
  • E-T-A 413-K54-FN2-35A-thumb
E-T-A 413-K54-FN2-35A
Manufacturer
E-T-A
Model Name
413-K54-FN2-35A
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRKR THRM 35A 115VAC 28VDC
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
Product Attributes
  • Mfr
    E-T-A
  • Series
    413
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Breaker Type
    Thermal
  • Current Rating (Amps)
    35A
  • Voltage Rating - AC
    115 V
  • Voltage Rating - DC
    28 V