E-T-A 3120-N324-P7T1-W02D-20A
Image shown is a representation only.
  • E-T-A 3120-N324-P7T1-W02D-20A-thumb
E-T-A 3120-N324-P7T1-W02D-20A
Manufacturer
E-T-A
Model Name
3120-N324-P7T1-W02D-20A
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRKR THRM SWITCH 20A IP65
Quantity
In stock: 6
Box
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
10
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    E-T-A
  • Series
    3120-N
  • Package
    Box
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Breaker Type
    Thermal
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Voltage Rating - AC
    415 V
  • Voltage Rating - DC
    50 V