E-T-A 2210-T220-K0F2-H231-10A
Image shown is a representation only.
  • E-T-A 2210-T220-K0F2-H231-10A-thumb
E-T-A 2210-T220-K0F2-H231-10A
Manufacturer
E-T-A
Model Name
2210-T220-K0F2-H231-10A
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRK THERM-M 10A 250VAC/65VDC
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
Product Attributes
  • Mfr
    E-T-A
  • Series
    2210-T2
  • Package
    Bulk
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Breaker Type
    Thermal Magnetic
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Voltage Rating - AC
    480 V
  • Voltage Rating - DC
    65 V