Carlo Gavazzi Inc. GMB631PC30
Image shown is a representation only.
  • Carlo Gavazzi Inc. GMB631PC30-thumb
Carlo Gavazzi Inc. GMB631PC30
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Model Name
GMB631PC30
Datasheet
Datasheet
Description
CIR BRK THERM-M 30A 240VAC/60VDC
Quantity
In stock: 18
Box
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
  • Mfr
    Carlo Gavazzi Inc.
  • Series
    GMB63
  • Package
    Box
  • Product Status
    Active
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Breaker Type
    Thermal Magnetic
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Voltage Rating - AC
    240 V
  • Voltage Rating - DC
    60 V