Automation Components, Inc. Q5-NO2-10P-O-X
- Manufacturer
- Automation Components, Inc.
- Model Name
- Q5-NO2-10P-O-X
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- Smart Sensor, Nitrogen Dioxide,
- Quantity
In stock: 1
Tape & Box (TB)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Automation Components, Inc.
- Series
- Package
Tape & Box (TB)
- Product Status
Active
- Type
Nitrogen Dioxide (NO2)
- Accuracy
- Output
1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485
- Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
- Voltage - Supply
15VAC ~ 24VAC, 18VDC ~ 30VDC
- Current - Supply
300mA