Aearo Technologies LLC, a 3M company B-532-V2590
- Manufacturer
- Aearo Technologies LLC, a 3M company
- Model Name
- B-532-V2590
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- BUSHING 0.42" THERMOPLASTIC
- Quantity
In stock: 1000
Box
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 500
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
- Series
VersaDamp™ V-2000
- Package
Box
- Product Status
Active
- Thread/Screw/Hole Size
- Diameter - Inside
0.420" (10.67mm)
- Diameter - Outside
0.750" (19.05mm) 3/4"
- Thickness - Overall
0.259" (6.58mm)
- Length - Below Head
0.139" (3.53mm)