ABLIC Inc. S-75L86ANC-5L8-TFG
- Manufacturer
- ABLIC Inc.
- Model Name
- S-75L86ANC-5L8-TFG
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- IC GATE XOR 1CH 2-INP SC88A
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 3000
Product Attributes
- Mfr
ABLIC Inc.
- Series
S-75L
- Package
Tape & Reel (TR)
- Product Status
Not For New Designs
- Logic Type
XOR (Exclusive OR)
- Number of Circuits
1
- Number of Inputs
2
- Features
- Voltage - Supply
1V ~ 3.6V
- Current - Quiescent (Max)
1 µA
- Current - Output High, Low
2.6mA, 2.6mA
- Input Logic Level - Low
0.25V ~ 0.9V
- Input Logic Level - High
0.75V ~ 2.1V
- Max Propagation Delay @ V, Max CL
10ns @ 3V, 25pF
- Operating Temperature
-40°C ~ 85°C