Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd MBRB20200CT Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
- Model Name
- MBRB20200CT
- Description
- SCHOTTKY DIODE 200V 20A TO-263
- packaging
Tape & Reel (TR)
- Standard packaging:
- 1000
Product Attributes
- Mfr
- Series
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
20A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 A
- Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 200 V
- Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C