WeEn Semiconductors WN3S30100CXQ
- Manufacturer
- WeEn Semiconductors
- Model Name
- WN3S30100CXQ
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- DUAL COMMON CATHODE POWER SCHOTT
- Quantity
In stock: 6000
Tube
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 1
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
WeEn Semiconductors
- Series
- Package
Tube
- Product Status
Active
- Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
- Technology
Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
15A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
770 mV @ 15 A
- Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 100 V
- Operating Temperature - Junction
150°C