Walsin Technology Corporation WLFW2520Z0K47NPB
Image shown is a representation only.
  • Walsin Technology Corporation WLFW2520Z0K47NPB-thumb
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Model Name
WLFW2520Z0K47NPB
Datasheet
Datasheet
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 0.047UH 1008
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
2000
Product Attributes
  • Mfr
    Walsin Technology Corporation
  • Series
    FW
  • Package
    Tape & Reel (TR)
  • Product Status
    Active
  • Type
    Drum Core, Wirewound
  • Material - Core
    Ferrite
  • Inductance
    47 nH
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    650 mA
  • Current - Saturation (Isat)
  • Shielding
    Unshielded
  • DC Resistance (DCR)
    45mOhm Max
  • Q @ Freq
    50 @ 50MHz
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Ratings
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test
    50 MHz
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
    1008
  • Size / Dimension
    0.107" L x 0.102" W (2.72mm x 2.59mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.080" (2.03mm)