Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ23NTB
Image shown is a representation only.
  • Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ23NTB-thumb
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Model Name
WLCW1005CFJ23NTB
Datasheet
Datasheet
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 23NH 0402
Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Tape & Reel (TR)
Unit Price Quantity Ext Price
Standard packaging:
10000
Product Attributes
  • Mfr
    Walsin Technology Corporation
  • Series
    CW
  • Package
    Tape & Reel (TR)
  • Product Status
    Active
  • Type
    Drum Core, Wirewound
  • Material - Core
    Ceramic
  • Inductance
    23 nH
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating (Amps)
    310 mA
  • Current - Saturation (Isat)
  • Shielding
    Unshielded
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Q @ Freq
    25 @ 250MHz
  • Frequency - Self Resonant
    3.8GHz
  • Ratings
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Inductance Frequency - Test
    100 MHz
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Size / Dimension
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.028" (0.70mm)