Walsin Technology Corporation 0603N910J500CT Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Walsin Technology Corporation
- Model Name
- 0603N910J500CT
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- CAP CER 91PF 50V C0G/NP0 0603
- packaging
- Quantity
In stock: 27157
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 4000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Walsin Technology Corporation
- Series
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Capacitance
91 pF
- Tolerance
±5%
- Voltage - Rated
50V
- Temperature Coefficient
C0G, NP0
- Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
Surface Mount, MLCC
- Package / Case
0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)