Würth Elektronik 150283GS73103 Tape & Reel (TR)
- Manufacturer
- Würth Elektronik
- Model Name
- 150283GS73103
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- WL-SMTW SMT MONO-COLOR TOP LED W
- packaging
- Quantity
In stock: 2370
Tape & Reel (TR)
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 4000
If you have any questions about product prices, please request a quote from our sales.
Product Attributes
- Mfr
Würth Elektronik
- Series
WL-SMTW
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
- Product Status
Active
- Color
Green
- Configuration
Independent
- Lens Color
Colorless
- Lens Transparency
Clear
- Millicandela Rating
- Lens Style
Oval with Flat Top
- Lens Size
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3V
- Current - Test
150mA
- Viewing Angle
120°
- Mounting Type
Surface Mount
- Wavelength - Dominant
522nm
- Wavelength - Peak
517nm
- Features
- Package / Case
1411 (3528 Metric)
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
3.50mm L x 2.80mm W
- Height (Max)
0.85mm