VPG Foil Resistors Y1633100R000A0R
- Manufacturer
- VPG Foil Resistors
- Model Name
- Y1633100R000A0R
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- VFCP2512 100R00 TCR0.2 0.05% B T
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Strip
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 50
Product Attributes
- Mfr
VPG Foil Resistors
- Series
VFCP
- Package
Strip
- Product Status
Active
- Resistance
100 Ohms
- Tolerance
±0.05%
- Power (Watts)
0.6W
- Composition
Metal Foil
- Features
Non-Inductive
- Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
- Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
- Package / Case
2512 (6432 Metric)
- Supplier Device Package
2512
- Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)