VPG Foil Resistors Y116919K9000B0L
- Manufacturer
- VPG Foil Resistors
- Model Name
- Y116919K9000B0L
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RES SMD 19.9K OHM 0.6W 3017
- Quantity
Availability to Order
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Bulk
| Unit Price | Quantity | Ext Price |
|---|---|---|
- Standard packaging:
- 25
Product Attributes
- Mfr
VPG Foil Resistors
- Series
SMR3D
- Package
Bulk
- Product Status
Active
- Resistance
19.9 kOhms
- Tolerance
±0.1%
- Power (Watts)
0.6W
- Composition
Metal Foil
- Features
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
±2ppm/°C
- Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
- Package / Case
3017 J-Lead
- Supplier Device Package
SMD
- Size / Dimension
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
- Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)