Vishay Vitramon VJ5301M915MXBSR
- Manufacturer
- Vishay Vitramon
- Model Name
- VJ5301M915MXBSR
- Datasheet
- Datasheet
- Description
- RF ANT 915MHZ CHIP SOLDER SMD
- Quantity
Out of stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Product Attributes
- Mfr
Vishay Vitramon
- Series
- Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelĀ®
- Product Status
Obsolete
- RF Family/Standard
- Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
- Frequency (Center/Band)
915MHz
- Frequency Range
835MHz ~ 995MHz
- Antenna Type
Chip
- Number of Bands
1
- VSWR
- Return Loss
-3dB
- Gain
4.73dBi
- Features
- Termination
Solder
- Ingress Protection
- Mounting Type
Surface Mount
- Height (Max)
0.047" (1.20mm)